Pro kolegy stomatology

Vážení kolegové, dovoluji si vám nabídnout některé služby naší ordinace, které vám mohou vaši práci usnadnit, eventuálně zpříjemnit.

1. Testy:

Vzhledem k preventivně-parodontologickému zaměření naší ordinace provádíme u našich i cizích pacientů následující testování:

DENTOCCULT: testy na přítomnost bakterií streptococus mutans, které jsou ve zvýšeném množství přítomny v zubním kazu. Testy nám mohou  pomoci odhalit zvýšené riziko výskytu zubního kazu, zejména u těhotných (a tím zabránit přenosu zubního kazu na miminko), u zvýšené kazivosti v rodinách, u dětí jako prevence vzniku kazu.

Provádí se stěrem ze rtu, výsledky jsou k dispozici do 24 hodin.

GENTEST: test na přítomnost bakterií zodpovědných za vznik parodontosy. Tyto testem prokázané bakterie  pak lze cíleně zlikvidovat mixem antibiotik a výrazně urychlit léčbu.

Provádí se stěrem z dásňového chobotu, výsledky jsou k dispozici do týdne, včetně  testu citlivosti zjištěných bakterií na konkrétní antibiotika.

2. Parodontologické zákroky:

Můžeme Vám pomoci s terapií parodontosy u Vašich pacientů v následujících fázích:

INICIAČNÍ: cílené vyšetření, stanovení indexů krvácivosti, případně provedení gentestu. Stanovení léčebného plánu včetně doporučení chirurgického a konzervačního ošetření. Odstranění zubního kamene, instruktáž a motivace k hygieně, výběr pomůcek.

CHIRURGICKÁ: frenulektomie, odstranění tahů, v indikovaných případech odstranění zubů moudrosti.

Používáme intraligamentární anestezii, piezochirurgii, elektrochirurgii, laser.

TERAPEUTICKÁ: uzavřená kyretáž v anestezii.

UDRŽOVACÍ: zhotovení estetických dlah a fixací z dentapregů, recall.

3. Ošetření laserem:

Používáme biostimulační laser Maestro v plném rozsahu doporučených indikací stomatologických i dermatologických. Obecně napomáhá a zrychluje  hojení u oparů, aft, gingivitidy, poškození parodontu, po extrakcích a chirurgických výkonech, snižuje citlivost u endodoncie a zubů nesnášejících uzávěr, u citlivých krčků, jizev, popreparační citlivost a podobně

4.  Spolupráce s dentální hygienistkou:

Pacient spolupracující s hygienistkou je pro stomatologa snáze a pohodlněji ošetřitelný, protože mu nekrvácí dáseň, zuby – a defekty – nejsou skryty pod nánosem zubního kamene, práce je tím pádem pohodlnější, přesnější, rychlejší a pro pacienta méně bolestivá. Snáze se určují barvy, protože chrup není potažen vrstvou pigmentu. Pacient ví, jak se o chrup a o naši práci správně starat, což snižuje počet neúspěchů, reklamací a zvyšuje životnost práce…a tím i naši.