Naše práce

Prevence:

se vyplatí 🙂 . Provádíme podrobné a pečlivé preventivní prohlídky chrupu dětí i dospělých vždy v kombinaci s rentgenovým vyšetřením, případně CT vyšetřením. Prohlídku malých dětí provádí preventistka, případně sestřička, abychom děti co nejméně stresovali.

Na prohlídku navazuje komplexní plán léčby s nákresy, fotodokumentací, modely, takže pacient má už po první návštěvě rámcovou představu co je třeba vyřešit, jak to bude vypadat, jak dlouho to bude trvat a kolik to bude stát.

U dětí provádíme pečetění rýh – preventivní ošetření bránící vzniku kazu na stálých zubech. U dětí i dospělých provádíme preventivní impregnaci zubů fluoridovými laky.

Výplně:  

Vrtání neboli preparaci, provádíme většinou – a na přání pacienta vždy – s místním znecitlivením. Používáme minimálně bolestivou tzv. intraligamentární anestezii. Defekt před zaplněním ošetříme chemickou desinfekcí, případně aplikací laseru a zaplníme. K zaplnění používáme, dle typu defektu, okolním poměrům a přání pacienta, některou z následujících výplní:

  1. Amalgam – používáme pouze nejmodernější amalgamové směsi s dlouhodobou životností, bez tmavnutí, drolení, vysoce odolné a leštitelné.
  2. Fotokompozitní výplně – tzv. bílé plomby – vysoce estetické, na zubu minimálně nápadné.
  3. Keramická inlay –  ze zirkoniové keramiky na CNC přístrojích zhotovený odlitek defektu zubu, který  se do defektu vlepí.

Výplně:  

Naše dentální preventistka odstraní ze zubů zubní kámen, vybere nejvhodnější způsob čištění a k němu odpovídající pomůcky. S pacientem probere a nacvičí, jak má postupovat, aby co nejdokonaleji odstranil povlak, udržel zdravou dáseň a chrup. Vysvětlí souvislosti mezi povlakem a kazivostí, parodontosou, rovnátky, těhotenstvím a podobně. Vybere a doporučí speciální čištění pro pacienty s protetickými pracemi, s rovnátky, s ortodontickými vadami. Také může chrup vypěknit odstraněním pigmentů ze zubů, případně zuby vybělit bělící lampou – v jedné návštěvě, bez jejich poškození.

Dentální hygiena:

tedy ošetření kořenových kanálků. Ty přesně změříme, strojově vyčistíme dle ISO norem, vydesinfikujeme a následně plníme. Momentálně používáme pravděpodobně nejdokonalejší systém na trhu, tzv. 3D plnění, které má nejvyšší kvalitu a vykazuje nejméně komplikací. Následně práci kontrolujeme pomocí rentgenu.

V případě větší destrukce zubu následuje dostavba zubu vsazeným čepem, buď titanovým, nebo čepem ze skelných vláken, dostavba pahýlku pryskyřicí a rekonstrukci završuje  korunka.

Endodoncie:

tedy ošetření kořenových kanálků. Ty přesně změříme, strojově vyčistíme dle ISO norem, vydesinfikujeme a následně plníme. Momentálně používáme pravděpodobně nejdokonalejší systém na trhu, tzv. 3D plnění, které má nejvyšší kvalitu a vykazuje nejméně komplikací. Následně práci kontrolujeme pomocí rentgenu.

V případě větší destrukce zubu následuje dostavba zubu vsazeným čepem, buď titanovým, nebo čepem ze skelných vláken, dostavba pahýlku pryskyřicí a rekonstrukci završuje  korunka.

Parodontologie:

Po první hygienistické fázi očistíme poddásňový zubní kámen piezo metodou, tedy nekrvavou cestou bez nutnosti operativního zákroku. V některých případech děláme genetické testy na přítomnost agresivních typů bakterií, které následně cíleně zlikvidujeme antibiotiky. Léčbu můžeme podpořit ošetřením laserem. U komplikovanějších případů spolupracujeme na léčbě se špičkovými klinickými pracovišti. Vždy pracujeme v týmu s dentální preventistkou.

Protetika:

Zhotovujeme veškerý sortiment protetických prací. Můžeme je rozdělit na:

  1. Pevné – korunky a můstky – zhotovené z náhradního kovu i ze zlatých slitin, případně z metalokeramiky či čisté zirkoniové keramiky.  Z keramiky zhotovujeme i tzv. adhesivní můstky, tedy náhrady chybějícího zubu nalepené na okolní zuby bez nutnosti brousit je na korunku.
  2. Snímací – částečné se sponami, nebo se zásuvnými spoji, kde není poznat, že je protéza    vyndavací
  3. Snímací – celkové náhrady chrupu.

Vždy pracujeme ve spolupráci s preventistkou, která pacientovi vysvětlí, jak se má o konkrétní práci co nejlépe starat a docílit tak její maximální životnosti, a s laborantem, který se snaží o co nejvyšší  kvalitu a co nejhezčí vzhled. Pacient přímo s laborantem konzultuje barvy, tvary, provedení, zkouší modely, berou se na pomoc starší fotografie pacienta a podobně.

Chirurgie:

Používáme klasickou i intraligamentární anestezii a analgetickou premedikaci k dosažení bezbolestnosti zákroku. K extrakcím používáme piezochirurgické nástroje, které minimalizují ránu, bolesti, pooperační komplikace. K urychlení hojení využíváme laserovou terapii. Na měkkých tkáních provádíme plastiky dásně a frenulektomie, za požití elektrokauteru a laseru. Při komplikovanějších případech spolupracujeme se špičkovými stomatochirurgickými pracovišti, pacientům zajistíme ošetření v analgosedaci, kdy zákrok v podstatě nevnímají.

Laser:

Máme k dispozici výkonný terapeutický biostimulační laser Maestro 635nm.

  1. Stomatologické indikace – afty, opary, postextrakční komplikace, parodontosa, záněty dásní.
  2.  Laser obecně stimuluje a urychluje hojení, takže jej lze úspěšně použít i při terapii  nestomatologických problémů a komplikací. Osvědčuje se při léčbě akné, strií, keloidních jizev, ekzému, proleženin a bércových vředů. I v těchto indikacích jsme schopni, pokud to lze skloubit s provozem ordinací, pacientům pomoci.

 

Naše práce – před / po, fotografie