Poradna

Zde je míto pro Vaše dotazy. Dotaz bude nejprve neveřejný, až po schválení se objeví a bude na něj odpovězeno.

3 Responses so far.

 1. Tereza Wasserbauerová says:

  Dobrý den pane doktore, ráda bych s vámi konzultovala stav chrupu našeho 10tiletého syna (rozpadlá stolička, špičák zdá se dědičně zakrnělý…), abych mohla porovnat názory více dentistů, bylo by možné se objednat na konzultaci?

 2. Michal says:

  Dobry den pane doktore,
  chtel bych se zeptat, zda mate na vasem pracovisti rentgen? A jak casto staci rentgen provadet? DEKUJI Michal V.(mozna budouci pacient)

  • MUDr. Milan Hanusek says:

   Naše pracoviště je rentgenovým přístrojem samozřejmě vybaveno. Bez vyšetření za pomoci rentgenového přístroje se neobejdeme jak při ošetření chrupu a zejména kořenových kanálků, tak při prevenci- rentgen ukáže defekty pouhým okem neodhalitelné a umožní tak jejich ošetření ve fázi, ve které ještě nejsou rozsáhlé, bolestivé a devastující. rentgenových snímků využívá i dentální hygienistka pro posouzení stavu kosti okolo zubu při hodnocení parondotózy.
   Z výše uvedeného vyplývá i odpověď na druhou část otázky: rentgenové vyšetření považuji osobně za nezbytné při preventivní prohlídce, tedy minimálně jednou ročně. Vždy průběžně při léčbě parodontózy. Dále pak v průběhu rozsáhlejších ošetření a vždy před a po plnění kořenových kanálků- jen tak lze totiž přesně určit kde se má pracovat…a jaký je výsledek provedené práce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *